News - Metal Days

News

July 01, 2019

Všetko o téme povrchová technológia

Tohtoročná konferencia Metal Days bola už siedmou v poradí, pričom po prvý raz sa uskutočnila na Slovensku, konkrétne na Sliači, v hoteli Kaskády. Táto regionálna konferencia, ktorú moderoval Matúš Krnčok, bola jedinečnou príležitosťou na diskusiu o nápadoch, otázkach a problémoch s vybranými odborníkmi, ako aj na rozšírenie pochopenia a poznania techník povrchovej úpravy.

Štúdie jednotlivých prípadov a prednášky hosťom umožnili nazrieť do moderného výrobného života popredných spoločností. Hosťom boli humorne a v pozitívnej atmosfére podané a vysvetlené najdôležitejšie ciele a výzvy povrchovej technológie. Hostiteľmi bolo päť celosvetovo renomovaných a prevádzkujúcich spoločností, ktoré sú lídrami vo svojom odvetví a spoločne pokrývajú celý procesný reťazec od surového dielu až po hotový povrchovo upravený diel. Spoločne boli predstavené inovatívne technológie pre najdôležitejšie sektory, ako sú automobilový priemysel, letecká technika a zdravotnícka technika.

Pätica špecialistov na jednom mieste

Konferenciu Metal Days odborne zastrešila pätica firiem. Rösler Oberflächentechnik GmbH – špecialista na povrchové úpravy a popredný svetový výrobca strojov v oblasti vibračnej povrchovej úpravy a otryskávania. Henkel CEE GmbH – pôsobí na celom svete s poprednými inováciami, značkami a technológiami v troch oblastiach podnikania: Adhesive Technologies, Beauty Care a Laundry & Home Care. Mankiewicz Gebr. & Co.

Metal Days conference 2019
Metal Days conference 2019

S viac ako storočným inovatívnym charakterom sa stal jedným z popredných svetových výrobcov vysoko kvalitných lakovacích systémov pre priemyselnú sériovú výrobu vo všeobecnom, leteckom a automobilovom priemysle. Tiger Coatings GmbH & co. KG je svetový líder v oblasti výroby farieb z Rakúska pre vysoko kvalitné práškové laky na povrchové úpravy v interiéri aj v exteriéri. J Wagner GmbH je pre zmenu výrobcom inovatívnych systémov pre priemyselné aplikácie na mokrý a práškový náter v priemysle i súkromnom sektore.

Päť spoločností sa môže dokopy pochváliť viac ako 500 rokmi skúseností v oblasti povrchových technológií. Synergia partnerských spoločností, ktorá má viac ako dvesto výrobných prevádzok vo viac ako 75 krajinách a viac ako 30 testovacích centier, vedie ku koncentrovanej a jedinečnej spolupráci v prospech všetkých, ktorí majú záujem o najnovší transfer know-how v povrchovej technike.

Prednášky doplnila odborná diskusia

Konferencia pozostávala z piatich informatívnych prednášok o predbežnej a dodatočnej úprave povrchov pomocou vibračnej povrchovej úpravy a otryskávania. Ďalšími prednáškami boli trendy v predspracovaní kovov i témy high-tech lakov dneška a budúcnosti, metalických práškových náterov a lepenia druhej generácie, ako aj moderných náterových systémov pre automobilový priemysel.

Okrem prednášok mohli hostia hovoriť priamo s odborníkmi firiem v tzv. Table Top Discussions. Tu boli diskutované a vysvetlené problémy a riešenia z každodenného života.

 

TEXT/FOTO: Robert Halke